Edhe une . . .

Edhe unë, bima e gjakut tënd ,jam e lumtur që m'u dha mundësia që të them pak fjalë në ditëlindjen tënde.Ti,diku nëpër sallë po më dukesh se po më buzëqesh , e zgjat dorën të më përkëdhelësh .
Sot po të shoh si dikur më duket se po të dëgjoj zërin tënd si në atë kohë , e me fjalë kërkon që të zbutësh edhe një gur . Fjalët në shqip kanë lindur edhe në këtë truall e nëpër kohëra kaluan nga goja në gojë ,nga brezi në brez ,nga guri në gurë,e u ruajtën thellë në gjirin e këtij populli , atje ku shkove  i gjete e i nxore në dritë .Fjalët në këtë libër sikur gjetën shpëtimin , ringjalljen , folenë e ngrohtë dhe thanë : Ja, shpëtuam nga pluhuri i harresës , modernizimi, nga spata e pamëshirshme e kohërave të liga , nga telat me gjemba që një etni përgjysmë e ndanë.Të gjithëve na kujtohet mirë koha kur në të dy anët e Hasit filluan lëvizjet e guximshme të lajmëtarëve të parë , bisedat e përmallshme në netët e gjata , ku fjalët të njëjtin kuptim kishin , dhe në të njëjtën mënyrë shkruheshin , i kishin shpëtuar shfarosjes.
"ETJA" e Nexhatit filloi të vijë edhe këtu në Krumë nga zogjtë lajmëtarë e njerëzit lexonin atë me endje , ndër të parët ishte SEJDIU që solli për në "ETJE" dorëshkrimet e tij,"ETJA" po shkrinte akujt e ndarjes, e diku në të shkruhej :


" Kam shumë etje e su ngina kurrë 
Etje për dritë,dije e kulturë 
Etje prapë etje,shpirti më është tharë 
Etje për vëllanë gjysëm shekulli pa u parë ".


                                  


                               
Me Lot . . .

Aq shume po kenaqem qe ne keto bjeshke te Tropojes une po ndigjoj me kenaqesi emrin e babit tim qe aq shume me mallengjyen shpirtin, filluan t'a ngjyejne ne plaget qe iu kisha vu nje pelhure qe t'a mbronin nga papastertite e kisha mbuluar me nje cipe te holle gezimi qe une ju tregoja jam e lumtur, qe une jam krenare per ty babi im i shtrenjte. A e di se si jam ndjere, une bija jote ne keto bjeshke Tropoje, shume krenare, e lumtur, e gezuar por e merzitur nderkohe, shume krenare, shume krenare qe une jam bija jote. E di babi im i dashur se i kam pare burrat me thinja te bardha ne koke duke qare me lot, si femije per TY, vetem per TY, ishin lot te paster, te qara si femije, si femije .... pas 15 vitesh vetem per TY babi im .
Harrova per nje çast nese babi im ishte i biri i vatres se SHIPSHANIT ku keta njerez flisnin me aq shume dashuri, me aq dhimbje shpirterore, me aq shume lot neper faqe.......


              Vasedi (Valdete Cenalia, Dida)
                     Mall . . . 

Shëtis e menduar mbi trotuar në një rrugë të paasfaltuar ku kalonte babai im i dashur.Është rruga e shëtitjeve të kaluara. E kuptoj sa e vetmuar dhe e veçantë është ecja mbi rrugët e qytetit tënd. Rri dhe vështroj një send pa zot në krye dhe zemra më dhemb. Shikoj muzeun, shkallët, dyert, dritaret… Gjithçka, gjithçka …Si jam bërë kështu?! Ndoshta nga malli…Eci. Këmbët trokasin në trotuar. Kujtimet trokasin në mendje. Dhimbjet trokasin në zemër. Papritur dialogu i këmbëve me rrugën e dhimbjes ndalon. Përpara tyre del diçka e njohur. Është rruga e shkollës. E hutuar nxitoj hapat (si atëherë) t’í them diçka babait tim të dashur, por ….Një lumë ndjenjash që flinin të harruara thellë meje, nisin të më pushtojnë. Filloj të lundroj në të. Instinktivisht këmbët më çuan në oborrin e shkollës. Gjithçka e heshtur, diçka e ngjashme me dhimbjen e shpirtit tim…, me plazhet në dimër. Shtyj derën dhe hyj brenda duke pritur nga çasti në cast të më përplaset në vesh vala e fuqishme e këngës së mijërave nxënësve…Ngjis shkallët dhe gjendem para klasës kujdestari të babait tim fort të dashur.Futem në klasë si ai zogu që kthehet në folenë e prindërve. Përdhe ca shkumësa, një fletë e grisur, një laps i vogël. Në rrëzë të dërrasës së zezë ca pluhur shkumësi e shkruar "Zgjedhimi i foljes punoj …" .Ja dhe bankat ku uleshin përballë mësuesit të tyre fort të dashur të gjuhës dhe të leximit… Përballë bankave një tavolinë. Përmbi një regjistër e në mes të tij një stilograf, një stilolaps i kuq e një dosje blu me tre fletore me emrin Sejdi Dida.Një univers tingujsh krejt të veçantë, të shkruar në pentagramin e zemrës sime. Në ajër fluturojnë copëza bisedash që duken të çuditshme .Vë veshin e dëgjoj… "Me leje mësues Sejdi …. Hë, çfarë keni të paqartë?… Hë, si thoni ju …. " .Aq shumë jam tërhequr nga malli dhe kujtimet e babait tim të dashur sa mezi pres të dëgjoj emrin. Por jo… , rreth e rrotull qetësi... Nisem të dal. Çudi…! Ç’kam kështu?! Zemra më dhemb. Shpirti trazohet. Syri dridhet dhe gjithë qenia nxjerrë prej saj të materializuar mallin: ca lot të ndritshëm e të kristaltë… I fshij ngadalë me dorë. E mbyll dorën grusht duke ndjerë peshën e së kaluarës, bukuritë dhe gëzimet e saj, mallin për babin tim të dashur. E ndiej se dora s’ ka për t’u tharë kurrë .

 Vasedi (Valdete Cenalia, Dida)  

The last comments on this page:
Comment posted by JeferybOp( dapilkoinbox.ru ), 01/08/2018 at 11:52am (UTC):
[url=http://eroplus.info]Красивая красивая[/url], лайкни натуральные сиськи и больший попки.

Comment posted by Clodia( abertac6qmails.services ), 01/08/2018 at 11:39am (UTC):
[url=http://genviagramdmrx.com/]viagra online[/url]
buy generic viagra online
http://genviagramdmrx.com
buying viagra online canada
<a href="http://genviagramdmrx.com/">viagra without prescription</a>

Comment posted by Term Paper Writers ( regeniabowmanmailllc.top ), 01/08/2018 at 11:25am (UTC):
buy essays <a href="https://collegeessays.us.com">college essay help</a> college essays [url=https://collegeessays.us.com]college essays[/url]

Comment posted by JamesNus( mlssllsapochtar.top ), 01/08/2018 at 10:52am (UTC):
live porn cam <a href="https://freewebcamsex.stream">free sex webcam</a> free webcam sex [url=https://freewebcamsex.stream]free web cam sex[/url] do my math class <a href="https://schoolpapers.cricket">help me on my math homework</a> research papers [url=https://schoolpapers.cricket]where to buy research papers[/url] essay prompts <a href="https://essayprompts.cricket">essay prompts</a> essay prompts [url=https://essayprompts.cricket]operations management assignment help[/url] writing my essay <a href="https://essaywriting.trade">buy a dissertation</a> writing my essay [url=https://essaywriting.trade]writing my essay[/url] free adult cam chat <a href="https://adultcamsites.trade">adult cam</a> pussy cam [url=https://adultcamsites.trade]webcam porn sites[/url] best payday loans <a href="https://bestpaydayloans.stream">bad credit</a> speedy cash [url=https://bestpaydayloans.stream]easiest payday loan to get[/url] best online loans <a href="https://samedaypaydayloansonline.bid">best cash loans online</a> same day payday loans online [url=https://samedaypaydayloansonline.bid]best online payday loans[/url] small payday loans <a href="https://smallpaydayloans.bid">small online payday loans</a> best payday loans [url=https://smallpaydayloans.bid]internet payday loans[/url] no credit loans guaranteed approval <a href="https://cashadvancelenders.trade">best payday loan</a> cash advance lenders [url=https://cashadvancelenders.trade]cash advance lenders[/url] payday loans for bad credit <a href="https://moneyloan.trade">quick loan</a> money loan [url=https://moneyloan.trade]installment loans no credit check[/url]

Comment posted by Buy Essay.Org ( kogearyregiopost.top ), 01/08/2018 at 10:52am (UTC):
argumentative essay <a href="https://argumentativeessay.us.com">essay writing</a> best dissertation services [url=https://argumentativeessay.us.com]term papers for sale online[/url]

Comment posted by Easy Payday Loan ( paulheatonregiopost.top ), 01/08/2018 at 10:43am (UTC):
short term payday loan <a href="https://loan.us.org">loans</a> cash loans [url=https://loan.us.org]payday loans[/url]

Comment posted by infevy( abertac11qmails.services ), 01/08/2018 at 10:27am (UTC):
[url=http://cialismdmarx.com/]buy cialis online[/url]
mixing cialis generic viagra
http://cialismdmarx.com
us cialis generic
<a href="http://cialismdmarx.com/">generic cialis</a>

Comment posted by MichaelBuh( 30Morisrhayastana.com ), 01/08/2018 at 10:07am (UTC):
Люди всегда были склонны к тому, чтобы фантазировать и придумывать что-то просто невообразимое. Это связано с тем, что повседневная наша жизнь иногда может быть довольно скучной и неинтересной, полной рутинных дел и забот, подробнее об этом читайте на сайте [url=http://hayastannews.com]hayastannews.com[/url]

Comment posted by Stephenjer( robertarosemahmail.ga ), 01/08/2018 at 10:05am (UTC):
Hi! [url=http://propeciahq.com/]buy propecia uk[/url] great website http://propeciahq.com

Comment posted by Pay Day Loan ( denisepochtar.top ), 01/08/2018 at 9:37am (UTC):
payday <a href="https://payday.us.com">advance cash payday loan</a> payday [url=https://payday.us.com]cash loans[/url]

Comment posted by Jasonclego( 31Dutaxehayastana.com ), 01/08/2018 at 8:52am (UTC):
Основной составляющей этой пленки является полиэтилен. Благодаря этому материалу стоимость стрейч продукции невысокая и доступна для всех потребителей, читайте об этом подробнее на сайте [url=http://s-narodom.ru]s-narodom.ru[/url]

Comment posted by Loan ( jrryanevropost.top ), 01/08/2018 at 8:45am (UTC):
loan <a href="https://loan.us.org">payday loans</a> loan [url=https://loan.us.org]online payday loan lenders[/url]

Comment posted by Instant Online Loans ( beltranandrearegiopost.top ), 01/08/2018 at 7:49am (UTC):
bad credit <a href="https://loan.us.org">loan</a> loan [url=https://loan.us.org]get a loan[/url]

Comment posted by Cash Advance ( rflaggmailllc.top ), 01/08/2018 at 7:06am (UTC):
loan <a href="https://loan.us.org">cash payday loans online</a> cash loan [url=https://loan.us.org]loan[/url]

Comment posted by Write Essay Service ( mcbrown4upochtar.top ), 01/08/2018 at 6:54am (UTC):
argument essays <a href="https://argumentativeessay.us.com">paper writing</a> paper writing [url=https://argumentativeessay.us.com]argumentative essays[/url]

Comment posted by Quick Loans ( glenncraftpochtar.top ), 01/08/2018 at 6:12am (UTC):
payday loans no credit check <a href="https://payday.us.com">payday</a> payday loans no credit check [url=https://payday.us.com]direct payday loan lenders[/url]

Comment posted by Buy Papers Online ( marbelfinancialpochtar.top ), 01/08/2018 at 5:54am (UTC):
essay writing service <a href="https://essaywritingservice.us.org">essay writing</a> pay someone to write my assignment [url=https://essaywritingservice.us.org]essay writing service[/url]

Comment posted by bearma( abertac9qmails.services ), 01/08/2018 at 5:43am (UTC):
[url=http://cialismdmarx.com/]buy cialis online[/url]
buy cialis online usa
http://cialismdmarx.com
generic cialis daily use cialis
<a href="http://cialismdmarx.com/">generic cialis online</a>

Comment posted by Get A Loan ( joalmizaevropost.top ), 01/08/2018 at 4:48am (UTC):
payday <a href="https://payday.us.com">payday</a> payday loans no credit check [url=https://payday.us.com]same day loan[/url]

Comment posted by Evalvak( abertac3qmails.online ), 01/08/2018 at 4:33am (UTC):
[url=http://viagramrxgeneric.com/]generic viagra[/url]
viagra commercial girl
http://viagramrxgeneric.com
b&b viagrande
<a href="http://viagramrxgeneric.com/">buying viagra online</a>

Comment posted by Online Payday Loan ( xxprincesaxxregiopost.top ), 01/08/2018 at 3:32am (UTC):
cash advance <a href="https://cashadvance.us.org">cash advance lenders</a> online payday advance [url=https://cashadvance.us.org]loan cash[/url]

Comment posted by Juitini( abertac7qmails.services ), 01/08/2018 at 3:16am (UTC):
[url=http://genviagramdmrx.com/]online viagra[/url]
best online viagra
http://genviagramdmrx.com
viagra versus cialis
<a href="http://genviagramdmrx.com/">viagra online</a>

Comment posted by Instant Online Loans ( nurseang1971rainmail.top ), 01/08/2018 at 1:53am (UTC):
loan <a href="https://loan.us.org">loans online</a> loan [url=https://loan.us.org]cash loan[/url]

Comment posted by IulianMut( d.danshinovamail.ru ), 01/08/2018 at 12:52am (UTC):
http://nhlhal.ahybe.ru/2018-01-07_k7WdZe.php
http://jrgfugmy.ahybe.ru/gde-vzyat-kredit-v-breste.php
http://ibos.jacow.ru/yrkhdDTY.aspx

[url=http://nhlhal.ahybe.ru/2018-01-07_DJs4Zn.php ]Breefe urgeterepe Deamy[/url]
[url=http://anmthweho.ahybe.ru/2018/01/07_1GY.htm ]arropsy dopcoody SoultTroutle[/url]
[url=http://fenowu.ozemenar.ru/raschet-kredit-noty.aspx ]ideomia AmavaHag Snumnteme[/url]
sleeraGeme Brabs gopThouh

Comment posted by DavidZom( 32Digalhayastana.com ), 01/08/2018 at 12:26am (UTC):
В конце года подводятся итоге конкурса МЧС «Созвездие мужества», по итогам конкурса называют лучших пожарных, диспетчеров, водолазов и других работников служб спасения. Подробнее читайте на сайте [url=https://astrakhan.net/]astrakhan.net[/url]

Comment posted by IulianMut( d.danshinovamail.ru ), 01/08/2018 at 12:17am (UTC):
http://anmthweho.ahybe.ru/2018/01/07_KufD.htm
http://pyuogzed.ahybe.ru/2018-01-07_LgwUrFMAS.html
http://ybeji.ypoquk.ru/7DK.htm

[url=http://rpjwhhyq.ahybe.ru/5560.htm ]Breefe urgeterepe Deamy[/url]
[url=http://ybeji.ypoquk.ru/Qr2Vo.htm ]arropsy dopcoody SoultTroutle[/url]
[url=http://igucos.fuxijoceqa.ru/sroki-plateja-ipoteki.asp ]ideomia AmavaHag Snumnteme[/url]
sleeraGeme Brabs gopThouh

Comment posted by geico car insurance ( lenny4d2regiopost.top ), 01/07/2018 at 11:44pm (UTC):
car insurance quotes comparison <a href="https://comparecarinsurance.us.com">auto insurance quotes comparison online</a> compare car insurance rates [url=https://comparecarinsurance.us.com]compare car insurance[/url]

Comment posted by Payday Loans ( rd7571mailllc.top ), 01/07/2018 at 10:30pm (UTC):
cash advance <a href="https://cashadvance.us.org">payday advance online</a> payday advance online [url=https://cashadvance.us.org]cash payday loans online[/url]

Comment posted by Payday Loans Online ( laymen5evropost.top ), 01/07/2018 at 9:39pm (UTC):
loans online <a href="https://loan.us.org">payday cash advances</a> online loans [url=https://loan.us.org]payday loan[/url]

Comment posted by breaRl( abertac7qmails.online ), 01/07/2018 at 9:01pm (UTC):
[url=http://bstcialisusa.com/]buy cialis online[/url]
buying cialis in canada fast shipping cialis
http://bstcialisusa.com
cialis 20 mg online
<a href="http://bstcialisusa.com/">generic cialis online</a>

Comment posted by Getting A Loan ( dawnsheldonregiopost.top ), 01/07/2018 at 8:57pm (UTC):
direct lender <a href="https://loan.us.org">payday loans</a> short term payday loan [url=https://loan.us.org]loan[/url]

Comment posted by ethego( abertac9qmails.online ), 01/07/2018 at 8:51pm (UTC):
[url=http://cialisrxmonline.com/]generic cialis online[/url]
order cialis online
http://cialisrxmonline.com
viagra pronunciation cialis generic
<a href="http://cialisrxmonline.com/">cialis coupon</a>

Comment posted by Paydayloan ( otakuniakipochtar.top ), 01/07/2018 at 8:39pm (UTC):
cash advance <a href="https://cashadvance.us.org">payday advance online</a> loan cash [url=https://cashadvance.us.org]cash advance loan[/url]

Comment posted by Payday Loan Online ( lianeregiopost.top ), 01/07/2018 at 8:12pm (UTC):
payday <a href="https://payday.us.com">payday cash loan</a> payday [url=https://payday.us.com]payday cash loan[/url]

Comment posted by Payday Loan ( silvialeckerpochtar.top ), 01/07/2018 at 6:49pm (UTC):
loan <a href="https://loan.us.org">loan</a> payday loan [url=https://loan.us.org]payday cash loan[/url]

Comment posted by Bad Credit ( svet202evropost.top ), 01/07/2018 at 6:01pm (UTC):
payday <a href="https://payday.us.com">payday loans online</a> direct lenders [url=https://payday.us.com]short term payday loan[/url]

Comment posted by Getting A Loan ( wcbivpochtar.top ), 01/07/2018 at 5:59pm (UTC):
payday <a href="https://payday.us.com">payday cash loan</a> quick loan [url=https://payday.us.com]payday loans[/url]

Comment posted by JamesNus( lorrianemailllc.top ), 01/07/2018 at 5:52pm (UTC):
payday loan companies <a href="https://quickloans.trade">quick loans 100 approval</a> cash loans online [url=https://quickloans.trade]bad credit[/url] write a paper <a href="https://writeapaper.stream">writing a prospectus for a research paper</a> professional essay writing help [url=https://writeapaper.stream]homework help chemistry[/url] instant online payday loan <a href="https://instantonlinepaydayloan.cricket">cash loan advance</a> instant online payday loan [url=https://instantonlinepaydayloan.cricket]instant online payday loan[/url] paydayloans online <a href="https://quickloans100approval.stream">direct loans</a> quick loans 100 approval [url=https://quickloans100approval.stream]best pay day loans[/url] buy essays online <a href="https://buyessays.stream">buy essays online</a> college essays [url=https://buyessays.stream]buy essays[/url] cam sites <a href="https://camsites.cricket">cam sites</a> cam sites [url=https://camsites.cricket]cam sites[/url]

Comment posted by Aristarhtib( n.strakismail.ru ), 01/07/2018 at 4:13pm (UTC):
http://ouyclwqp.ahybe.ru/41279.aspx
http://edinyhe.uwibez.ru/15601.aspx

[url=http://atigimi.zojyzemiwu.ru/61220.html ]horboype Oi Soca[/url]
[url=http://ahybe.ru/stupni-pornozvezd.htm ]embeseLoN Sip Oriedak[/url]
[url=http://aodkvxyiq.ahybe.ru/smotret-porno-s-pitomcami.htm ]Waf oblitly ol[/url]
HaveThes trapeJaf adhetewax

Comment posted by JosephGak( uattranimphras2011plusgmail.ru ), 01/07/2018 at 4:07pm (UTC):
выкуп авто оценка

[url=http://avto186.ru/]выкуп битых авто[/url]

Comment posted by MedyScef( abertac3qmails.online ), 01/07/2018 at 3:19pm (UTC):
[url=http://viagramrxgeneric.com/]buy viagra online[/url]
is there a generic for viagra
http://viagramrxgeneric.com
real viagra for sale
<a href="http://viagramrxgeneric.com/">buying viagra online</a>

Comment posted by Loans For Bad Credit ( rt1rainmail.top ), 01/07/2018 at 3:18pm (UTC):
payday loan companies <a href="https://cashadvance.us.org">best online payday loans</a> fast cash loans with no credit check [url=https://cashadvance.us.org]cash advance[/url]

Comment posted by vehicle insurance ( bosnamailllc.top ), 01/07/2018 at 2:57pm (UTC):
car insurance quotes comparison online <a href="https://comparecarinsurance.us.com">compare car insurance</a> compare car insurance [url=https://comparecarinsurance.us.com]compare auto insurance[/url]

Comment posted by MichaelBuh( 30Ironweahayastana.com ), 01/07/2018 at 2:51pm (UTC):
Люди всегда были склонны к тому, чтобы фантазировать и придумывать что-то просто невообразимое. Это связано с тем, что повседневная наша жизнь иногда может быть довольно скучной и неинтересной, полной рутинных дел и забот, подробнее об этом читайте на сайте [url=http://hayastannews.com]hayastannews.com[/url]

Comment posted by criftesee( wqerdfgvdfgvdfgdsgcvgmail.com ), 01/07/2018 at 2:31pm (UTC):
TtsKbEPnjt norditropin flexpro cost

Comment posted by Jasonclego( 31Cegdahayastana.com ), 01/07/2018 at 2:20pm (UTC):
Основной составляющей этой пленки является полиэтилен. Благодаря этому материалу стоимость стрейч продукции невысокая и доступна для всех потребителей, читайте об этом подробнее на сайте [url=http://s-narodom.ru]s-narodom.ru[/url]

Comment posted by attaits( abertac8qmails.online ), 01/07/2018 at 2:18pm (UTC):
[url=http://bstcialisusa.com/]generic cialis online[/url]
cialis generico online
http://bstcialisusa.com
buy cialis online without a prescription
<a href="http://bstcialisusa.com/">buy cialis generic</a>

Comment posted by JamesNus( kerriannzrainmail.top ), 01/07/2018 at 1:59pm (UTC):
loans <a href="https://quickloans.trade">online installment loans</a> loans online instant approval [url=https://quickloans.trade]online loans[/url] direct online lenders <a href="https://onlineloansdirectlenders.stream">payday loans online direct lenders</a> online loans direct lenders [url=https://onlineloansdirectlenders.stream]direct lenders online loans[/url] advance cash payday loan <a href="https://cashadvancelenders.trade">cash advance lenders</a> cash advance lenders [url=https://cashadvancelenders.trade]cash advance lenders[/url] term paper <a href="https://writeapaper.stream">write a paper</a> write a paper [url=https://writeapaper.stream]term paper[/url] check into cash <a href="https://quickloans100approval.stream">quick loans 100 approval</a> quick loans 100 approval [url=https://quickloans100approval.stream]cash til payday loan[/url] payday loans for bad credit <a href="https://paydayloansforbadcredit.stream">payday loans for bad credit</a> payday loans no credit check [url=https://paydayloansforbadcredit.stream]payday bad credit loan[/url] payday advance loans <a href="https://samedaypaydayloansonline.bid">payday bad credit loan</a> same day payday loans online [url=https://samedaypaydayloansonline.bid]same day payday loans online[/url] college essay writer <a href="https://collegeessaywriter.bid">college essay help</a> college essays [url=https://collegeessaywriter.bid]college essay writer[/url] loan <a href="https://moneyloan.trade">money loan</a> loan [url=https://moneyloan.trade]a payday loan[/url]

Comment posted by Ticosclafe( s.a.m.ue.l.ko.ppl.e.rgmail.com ), 01/07/2018 at 1:24pm (UTC):
Èíòåðåñíûé ôîðóì îáî âñåì http://e916568k.bget.ru/

Comment posted by Irorscaw( sgs34634yandex.ru ), 01/07/2018 at 12:54pm (UTC):
Желаю здравствовать, народ сетевой!
Советую симпатичный вебсайт: http://bumagabar.ru - ресторан для свадьбы. Разумеется караоке клубы москвы. И еще бар на тульской.
Специализация интернет проекта интернет проекта [url=http://bumagabar.ru/2017/05/19/banket/]Свадебный банкет[/url].
Удачного дня.
ЕфимAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

Faqja eshte ne perpunim,
Se shpejti do te jete me shum informacione

Ju Faleminderit,
Admin
" Poezi "

Ah mor babe s'gjej fjal per ty
Me t'vajtu e me heq mallin
Nuk t'vajtoj se ti ke vdek
Po t'vajtoj vujtjet dhe hallin ...
Ti Bace . . .


Ty vella
qe dhembjken ne det na e ktheve
ty bace
qe lume lotesh na derdhe
ty babe
qe kaq shume na helmove
Nuk te pat hije
kjo zbehje
kjo heshtje
kjo vdekje . . . . .
Ti ike per tu mos u kthyer me
E lamtumir askujt si the
Nuk e di nese po na degjon
Por lotet po treten me ty nen dhe
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=