Sejdi Dida u lind ne Krume te Hasit (Republika e Shqiperise) me 16.07.1942. Ne vendlindje kreu shkollimin fillor dhe ate shtatevjecar, kurse ne Shkoder kreu shkollimin e mesem dhe ate te larte ne Institutin  Pedagogjik- Dega Gjuhe-Histori.
Per me se dyzet vite me radhe punoi mesues neper shkollat e rrethit te Tropojes, Kukesit e te Hasit, kurse nje kohe te shkurter ishte drejtor ne Muzeun Krahinor te Rrethit te Hasit ne Krume. Krahas punes ne arsim ai ishte edhe nje mbledhes i zellshem i folklorit dhe la gjurme sidomos ne fushen e frazeologjise. Punimet e tij i ka publikuar neper revista shkencore te kohes dhe la ne doreshkrim materiale te shumta te kesaj fushe. 
Vdiq ne Krume me, 19/ Gusht/ 1993.


Presidenti Alfred Moisiu dekoron personalitete të njohura


14:13   11/07/06
 
   dërgoja miqve këtë lajm
   
 

Presidenti Moisiu dekoroi kete te marte me tituj vleresimi personalitetet te njohura ne fushen e mjekesise, sportit shkences dhe arsimit shqiptar.

Me motivacionin per perkushtim, pasionin, veprimtarine e palodhur gjate gjithe jetes se tyre dhe rezultatet e arritura ne fushat perkatese ne vleresimin e presidentit u perfshin ne urdhrin mjeshter i madh?Mjeshtër i Madh? Prof. Dr. Adelina Mazreku, Prof.

Dr. Muzafer Korkuti, si dhe z. Fehti Borova (Pas Vdekjes). Me urdhrin Naim Frashëri i Argjendë Presidenti i Republikës dekoroi Prof. Dr. Kristaq Kumen, z. Sejdi Dida (Pas Vdekjes) dhe z. Vasillaq Gallani (Pas Vdekjes).

Po gjatë ceremonisë, kreu i shtetit i dorëzoi ?Medaljen e Mirënjohjes? z. Anton Luigj Shkoza, nismëtarit dhe themeluesit të JUDO-s shqiptare.

Në ceremoninë e dekorimit merrnin pjesë Ministri i Shëndetësisë, Maksim Cikuli, Ministri i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Bujar Leskaj, Kryetari i Akademisë së Shkencave, Ylli Popa etj.

 

Comments on this page:
Comment posted by MichaAnews( admintry-rx.com ), 06/06/2017 at 10:44am (UTC):
Cialis 5 Mg Order On Line [url=http://purchase-kamagra-usa.kamagpills.com]Purchase Kamagra Usa[/url] Generic Prednisone Atomoxetine Online [url=http://buy-levitra-low-price.buylevi.com]Buy Levitra Low Price[/url] Provera Medicine In Us Cash Delivery Ou Trouver Du Cialis [url=http://genericvia.com/purchase-viagra-usa.php]Purchase Viagra Usa[/url] Kamagra Vente Libre Boutique En Ligne Site Dura Dapoxetine [url=http://propecia-usa.propecpills.com]Propecia Usa[/url] Zithromax Website 100 Mg De Kamagra [url=http://viaprices.com]viagra[/url] Cvs Propecia Cost Ciprofloxacin Amoxicillin [url=http://bestlevi.com/online-levitra.php]Online Levitra[/url] Order Alli Online Online Pharmacy 24 [url=http://cialcheap.com/cheap-cialis-and-viagra.php]Cheap Cialis And Viagra[/url] Viagra Pfizer Billig Order Doxycycline Online Uk [url=http://cheap-viagra-fast.via100mg.com]Cheap Viagra Fast[/url] How To Make Amoxicillin

Comment posted by MichaAnews( admintry-rx.com ), 05/25/2017 at 3:26am (UTC):
Zithromax Sales [url=http://cial1.xyz/cialis-on-line.php]Cialis On Line[/url] Comprar Cialis Por Transferencia Bancaria buy accutane from canada [url=http://kama1.xyz/kamagra-online-fast.php]Kamagra Online Fast[/url] Keflex Prescribing Informationm Levaquin Order Tablets [url=http://cial5mg.xyz/generic-cialis-100mg.php]Generic Cialis 100mg[/url] Genericos Propecia Comprar Cialis Contrareembolso Alicante [url=http://levitra.ccrpdc.com/buy-levitra-forum.php]Buy Levitra Forum[/url] Finasteride Avis Canadian Overnight [url=http://cial1.xyz/cialis-buy.php]Cialis Buy[/url] Priligy 60 Mg Comprimes Asendin [url=http://kama1.xyz/buying-kamagra-online.php]Buying Kamagra Online[/url] Cuanto Cuesta El Viagra Viagra Petite Annonce [url=http://cial5mg.xyz/order-cialis-pills.php]Order Cialis Pills[/url] Antibiotic With Out An Rx Buy Viagra In Cyprus 282 [url=http://viag1.xyz/viagra-price.php]Viagra Price[/url] Prevacid Prescription Discount Card Achat Cialis Meilleur Prix [url=http://xenical.ccrpdc.com/alli-online.php]Alli Online[/url] Propecia Leber Effects Of Amoxicillin [url=http://viag1.xyz/viagra-online-usa.php]Viagra Online Usa[/url] Viagra Vergleich Test For Sale Secure Ordering Progesterone Cash Delivery Best Website [url=http://cial5mg.xyz/cialis-professional.php]Cialis Professional[/url] Levitra Free Coupon Buy Dapoxetine [url=http://viag1.xyz/sildenafil.php]Sildenafil[/url] Amoxicillin Clavulanic Acid Dose Read More. [url=http://easymoneyfast-24.com]secured loan[/url] A payday zip is prominently still a help it is a dream in which cases pay higher contracts for betterinformed phones or dollars well because they are legislative or live in a able smalldollarcredit.Muse Medicinale [url=http://kama1.xyz/cheap-kamagra-pill.php]Cheap Kamagra Pill[/url] Fluoxetine Fluoxetinum Mail Order Mastercard Accepted Free Shipping Cialis Non Funziona Piu [url=http://viag1.xyz/viagra-online-sales.php]Viagra Online Sales[/url] Rogaine O Propecia Generic Cealis With No Script [url=http://cytotec.ccrpdc.com/cytotec-on-line.php]Cytotec On Line[/url] Cialis Acheter Forum Amoxil Buy Paypal [url=http://zol1.xyz/zoloft-order.php]Zoloft Order[/url] Propecia Schweiz Results Months Generic Propecia [url=http://cial5mg.xyz/canadian-cheap-cialis.php]Canadian Cheap Cialis[/url] Cialis En Direct Levitra Nuova Formulazione [url=http://zol1.xyz/zoloft-online-no.php]Zoloft Online No[/url] Priligy VaistaiAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

Faqja eshte ne perpunim,
Se shpejti do te jete me shum informacione

Ju Faleminderit,
Admin
" Poezi "

Ah mor babe s'gjej fjal per ty
Me t'vajtu e me heq mallin
Nuk t'vajtoj se ti ke vdek
Po t'vajtoj vujtjet dhe hallin ...
Ti Bace . . .


Ty vella
qe dhembjken ne det na e ktheve
ty bace
qe lume lotesh na derdhe
ty babe
qe kaq shume na helmove
Nuk te pat hije
kjo zbehje
kjo heshtje
kjo vdekje . . . . .
Ti ike per tu mos u kthyer me
E lamtumir askujt si the
Nuk e di nese po na degjon
Por lotet po treten me ty nen dhe
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=