Click to play Sejdi Dida
Create your own free ecard - Powered by Smilebox
Make a Smilebox free ecard

Kenga Sejdi Dides . . .


Qohu rapsod e kap sharkin,
Kno nje kenge ti per Sejdin.
Rreth Pashtrikut njofton Kruma,
Djal ma t'mirin sot e humba.

Sejdi Dida nje djal Hasjan
Gjithmon n'jete mesim tuj dhan.
Mesuesi jon punoj tan jeten
Per kulture e te verteten.

Ne Tropoje Kukes e Has
vepra t'mira ka lan mas.
Shum i dashur e aktivist
Arsimtar e Folklorist.

Nje Dite Gushti 93
Arsimtari u nda nga ne,
Kane mbet librat pa u lexue
Kan mbet endrrat pa u realizue.

Veprat s'vdesin por vec flasin
Djemte si ky e nderojn Hasin
Rrugen tane qe pate nise,
Ja u ke lane trashgim rinise.

Sot kete kenge e knojm prej Mallit
Se kujtohet Djal mas Djali . . . . . . . . . .

Comments on this page:
Comment posted by JamDeadort( email1try-rx.com ), 05/31/2017 at 8:29pm (UTC):
Ou Trouver Cialis 20 [url=http://antab1.xyz/antabuse-online-prices.php]Antabuse Online Prices[/url] How Many Mg Amoxicillin For Dog Cialis Pills Cheapest [url=http://prope1.xyz/propecia-dosage.php]Propecia Dosage[/url] Viagra Brand 100mg Can You Take Amoxicillin With Tylenol [url=http://cyto1.xyz/purchase-cytotec.php]Purchase Cytotec[/url] Cheapest Cialis 20mg What Does Cephalexin Have In It [url=http://cialusa.com]cialis online pharmacy[/url] Propecia Anticonceptivos Propecia Y Cerveza [url=http://prope1.xyz/cheapest-propecia-prices.php]Cheapest Propecia Prices[/url] Finasterida Generico Resultados Propecia Trecator [url=http://buyal.xyz/how-to-buy-xenical.php]How To Buy Xenical[/url] Xenical Sans Ordonance timesand NAB and ANZ touched times.Shes playing footsie with me under the table her shoe off her black nylon foot stroking my right calf. [url=http://easymoneyfast365.net]short term loans[/url] T pI think its too early to say anything about the Panda.For more information please see Mozos FSG General advice disclaimer or Terms of use.Propecia Hair Loss Symptoms [url=http://deltas.xyz/deltasone-cheap.php]Deltasone Cheap[/url] Lequel A Plus D'Effet Cialis Ou Viagra Levitra Generico Firenze [url=http://buyzithro.xyz/order-zithromax.php]Order Zithromax[/url] Viagra Delle Donne Cheap Generic Accutane [url=http://buyizot.xyz/accutane-pills.php]Accutane Pills[/url] Search LevitraAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

Faqja eshte ne perpunim,
Se shpejti do te jete me shum informacione

Ju Faleminderit,
Admin
" Poezi "

Ah mor babe s'gjej fjal per ty
Me t'vajtu e me heq mallin
Nuk t'vajtoj se ti ke vdek
Po t'vajtoj vujtjet dhe hallin ...
Ti Bace . . .


Ty vella
qe dhembjken ne det na e ktheve
ty bace
qe lume lotesh na derdhe
ty babe
qe kaq shume na helmove
Nuk te pat hije
kjo zbehje
kjo heshtje
kjo vdekje . . . . .
Ti ike per tu mos u kthyer me
E lamtumir askujt si the
Nuk e di nese po na degjon
Por lotet po treten me ty nen dhe
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=